Haber Vizyon

Habere Bakış Açınız Değişecek!

AŞILAMA FAALİYETLERİNE YOĞUN İLGİ!

Türkiye'nin her yerinde aşılama faaliyetleri hızla sürüyor. Trakya'da OSB çalışanları aşılama faaliyetlerine yoğun ilgi gösteriyor. Trakya'da organize sanayi bölgelerinde mobil ekiplerce Kovid-19 aşısı uygulanmasına devam ediliyor. Bursa'da da OSB'de çalışan 57 bin 860 kişi aşı oldu.

Kırklareli Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Ayçin Uğur koordinasyonundaki aşı ekibi, Kırklareli Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) aşı çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

Ekiplerin bir kısmı fabrikalarda, bir kısmı ise OSB Müdürlüğü bahçesinde kurulan çadırlarda aşılama çalışmalarına devam ediyor.

OSB çalışanları da aşılama faaliyetlerine yoğun ilgi gösteriyor. İl Sağlık Müdürü Çiğdem Cerit, AA muhabirine, gece gündüz demeden vatandaşın sağlığı için görev yapan ve vatandaşları aşılamak için yoğun bir çaba gösteren sağlık çalışanlarına teşekkür etti. Aşılama çalışmaları ile salgının hızının düşürüldüğünü ifade eden Cerit, sırası gelen tüm vatandaşları aşılayacaklarını kaydetti.

Cerit, Kırklareli OSB’de dün 8 bin 532 kişinin aşılandığını bildirdi.

Aşı olan Gülay Güvenç ise aşılama çalışmaları ile eski günlerin geri geleceğine inandığını ifade etti. Güvenç, bu süreçte fedakarca çalışan sağlık çalışanlarına da teşekkür etti.

Emrah Aşık ise sırası gelen herkesi aşı olmaya davet etti. Aşılama çalışmalarının önemine değinen Aşık, “İnşallah şifa olur. Allah devletimizden razı olsun, pandeminin başından beri bu süreci çok iyi yönettiler.” dedi.

Ekrem Tüner de aşı olduğu için mutluluğunu dile getirdi. Edirne ve Tekirdağ’da da organize sanayi bölgelerinde aşı çalışması yürütülüyor.

Sağlık Bakanlığı verilerine göre, Trakya’da 1 milyon 51 bin 172 kişiye aşı yapıldı. Tekirdağ’da 512 bin 597, Edirne’de 293 bin 531, Kırklareli’nde ise 245 bin 44 doz aşı uygulandı.

BURSA’DA DA AŞILAMA FAALİYETİ HIZLA DEVAM EDİYOR

Bursa Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) çalışan 57 bin 860 kişiye dün Kovid-19 aşısı yapıldı. İl Sağlık Müdürü Fevzi Yavuzyılmaz, yaptığı yazılı açıklamada, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın aşı takvimine OSB’lerde çalışanların da dahil edildiğini duyurmasının ardından harekete geçen mobil aşı ekiplerinin tüm ilçelerdeki fabrika çalışanlarını aşılamaya devam ettiğini belirtti.

İşçi ya da çalışanları sağlık tesislerine getirmektense onların ayağına gidip bulundukları ortamda aşılamaya gayret ettiklerini aktaran Yavuzyılmaz, şunları kaydetti:

“Bursa’da tam bir aşılama seferberliği başlattık. Sağlık ekipleri, çarşamba günü 57 bin 860 vatandaşa aşı uygulaması gerçekleştirdi. İlimiz, bir sanayi şehri. Bünyesinde binlerce kişi çalıştıran iş yerlerimiz var. Zaman ve iş gücü kayıplarının önüne geçmek için işçileri mobil ekipler aracılığıyla yerinde aşılamaya devam ediyoruz. Amacımız, kısa zamanda toplumsal bağışıklığı sağlamak.”

Osmangazi İlçe Sağlık Müdürü Dr. Betül Bakış da “Aşı ekipleri, tüm önlemleri alarak aşı uygulamalarını yerinde yapıyor. Sabah 09.00’dan gece 23.00’a kadar aşılama çalışmaları sürecek. Binin üzerinde çalışanı olan işletmelerde mobil ekiplerle aşılama çalışmaları devam edecek.” ifadesini kullandı.