Dolar 27,3824
Euro 29,0085
Altın 1.630,05
BİST 8.334,94
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 22°C
Az Bulutlu
İstanbul
22°C
Az Bulutlu
Pts 23°C
Sal 23°C
Çar 23°C
Per 23°C

DÜNYA’DA YÜKSELEN İSLAM KARŞITLIĞI MI HAÇLI BİRLİKTELİĞİ Mİ? PANZEHİR=TURAN

3 Kasım 2020 09:38
73

Son günlerde Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un “İslam yeniden dizayn edilmelidir” söylemi ile ayyuka çıkan İslam Karşıtlığı önce Fransa’da 3 kişinin ölümü ile sonuçlanan ne idiğü belirsiz bir zanlının saldırısı, ardından Avusturya’da 7 kişinin ölümü ile sonuçlanan sözde “müslüman” teröristlerin saldırıları ile devam eden bir süreç ile körükleniyor.


Bu saldırılara alelade terörist eylemler olarak bakmak zannımca doğru değil. Eylemleri, İslam karşıtlığının Hıristiyan Avrupa Coğrafyası’nda da sistematik bir biçimde benimsenmesi, en azından korku ve endişe tohumları ekilerek İslamofobi’nin körüklenerek Haçlı birlikteliği oluşturmak suretiyle, İslam Karşıtlığı’ndan bir şekilde bir “Birlik” oluşturma çabalarının tezahürü eylemler olarak değerlendirmek pek de yanlış olmaz kanaatindeyim.
Teröristleri, Terörist Örgütleri vekalet savaşı mentalitesi ile Emperyalizm’in kullandığı, hatta kurdurduğu, desteklediği herkesin malumu. O halde adı ne olursa her terörist faaliyet Emperyalizm ile dorudan veya dolaylı ilintilidir, ilşkilidir, İstihbarat Örgütleri güdülenmesiyle veya en azından bilgisiyle gerçekleşmiştir, dolayısıyla Emperyal Devlet Yönetimleri’nin de bilgisi ve dahi belirli bir planın çerçevesi içerisinde gerçekleşmiş, gerçekleşmektedir demek çok da yanlış, çok da komplo içerikli bir söylem olmasa gerektir.


Yükselen İslam karşıtlığı, Haçlı İttifakı’na evrilen İslam Karşıtlığı, beraberinde, paralelinde yürüyen İslam’ın Bayraktarı olan Türk Milleti ve Türklük’e karşıtlık ile mücadele Emperyalizm ile mücadelenin bir başka çeşidi, ikisi birlikte eşgüdüm halinde yürütülmesi gereken bir mücadele şeklinde tezahür etmekte.
Bu Mücadelede başarı Haçlı Birlikteliği’ne karşı İslam Birlikteliği oluşturmak olsa gerek ve fakat Emperyal Aparatı haline gelmiş bilhassa Arap Coğrafyası Liderleri varlığında bu birlikteliği tesis etmek neredeyse imkansız.

http://habervizyon.com/wp-content/uploads/2022/11/emin-omu-balik-ekmek-reklam-scaled.jpg


O halde gönül ve soydaş Türk Coğrafyası’nda bu birlikteliği oluşturmak, BüyüknTürk Birliği TURAN’ı hayata geçirmek çok daha fazla önem kazanıyor.
İslam’ın Bayraktarı olan, Emperyalizm tarafından böyle görülen Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ve Büyük Türk Milleti’nin bu mücadeleyi sürdürecek ve başaracak gücü ve kudreti vardır Allah’ın izni ile. Başta Türk Cumhuriyetleri olmak üzere bu mücadeleye verilecek her destek, birleşerek yürütülecek mücadele başarıyı arttıracak, süreci kısaltacaktır. İslam’ı etkisizleştirerek, terör kaynağı gibi göstererek Dünya’ya verilmeye çalışılan nizama en iyi ve kuvvetli yanıt bu birliktelik olacaktır kanaatindeyim.
Kalın sağlıcakla.

03.11.2020
Dr. Selçuk YÜCESAN 

http://habervizyon.com/wp-content/uploads/2022/11/emin-omu-balik-ekmek-reklam-scaled.jpg
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.