Dolar 26,5335
Euro 28,6126
Altın 1.633,05
BİST 7.716,67
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 26°C
Açık
İstanbul
26°C
Açık
Sal 26°C
Çar 26°C
Per 25°C
Cum 26°C

Ermenilerin kendi soydaşı doktora yaptıkları!

26 Nisan 2021 12:33
85

Fransa Ulusal Meclisi, hiç de hakkı olmadığı halde tamamen tarihçilere bırakılması gereken bir konuda hem de 577 kişilik parlamentoda 44 kişinin katıldığı oturumda, 37 evet oyuyla, soykırım ile ilgili karar almıştı. Buna göre artık Fransa’da Ermeni soykırımı yoktur demek suç sayılacak. Burada bizlerin de kusurlarımız bulunmaktadır. Kendi içimizde bu meseleyi doğru dürüst tartışamadık. Gerçekleri gençlerimize tam olarak anlatamadık. Üniversitelerimiz de bu konuda kapsamlı bir araştırma yapmadı.

ABD Başkanı Biden de son olarak Ermeni soykırımını tanıdığını açıklayarak, bizim müttefikimiz ve dostumuz olamayacağını net bir şekilde ortaya koymuştur. Biz zaten ABD’nin müttefikimiz olamayacağını biliyorduk, ama, bilmeyenlerimiz de şimdi gerçekleri görmüş olur inşallah.

Asıl ABD, Vietnam’da 4 milyon, Kore’de 3 milyon, Kamboçya ve Laos’da 1 milyon, Afganistan’da 1,5 milyon, Hiroşima ve Nagazaki’de 350 bin, ayrıca 15 milyon Kızılderili’yi katletmiştir.

http://habervizyon.com/wp-content/uploads/2022/11/emin-omu-balik-ekmek-reklam-scaled.jpg

Kurtuluş savaşı yıllarında Ermeniler, başta Fransa olmak üzere dış odakların kışkırtması ve bunlar tarafından kendilerine bağımsız bir Ermeni devleti kurulacağı vaadiyle isyan çıkararak Türklere karşı ayaklanmışlardır. Güneyde ve doğuda Türklere karşı katliam başlatmışlardır. Bu durum karşısında da Türkler kendilerini korumak için Ermenilerle savaşmışlar ve karşılıklı ölümler gerçekleşmiştir. İsyan eden ve katliamı başlatan taraf Ermeni tarafıdır. Bu bir soykırım değildir. Olsa olsa bir devletin kendisine karşı ayaklanan gruplara karşı kendisini savunma hareketidir. Kimin kime gerçek manada kıyım başlattığının belgesi olarak, Bitlis’li H.İsmail Zülfikar Efendinin anlattıklarını Bütün dünyanın ve ilgilenen herkesin dikkatlerine sunuyorum.

Bitlis’li H.İsmail Zülfikar Efendinin, sağlığında rahmetli Seyit Ahmet Arvasi’ye anlattığı yaşanmış zulüm olayını ibretlik belge olarak gördüğümden, sizlerin de gerçekleri yaşayan birisinden duymanız için bilgilerinize sunmak istedim.

İsmail efendi diyor ki: “Yıl 1915…Birinci Dünya Harbi yeni başlamış… Ben, 13-14 yaşlarındayım. Rus orduları, Kars ve Beyazıt’tan başlayarak vatanımızı işgal ede ede geliyor. Yakında Bitlis’e ulaşacak…İsteyenlerin Bitlis’i tahliye edebileceği bildirildi. Biz, ailece Antep’e göç ettik.

http://habervizyon.com/wp-content/uploads/2022/11/emin-omu-balik-ekmek-reklam-scaled.jpg

Ben hastalandım. Antep’te, o zaman, bir Amerikan Hastanesi vardı. Orada tedavi olacağım. Beni tedavi edecek olan doktorun adı Osip…Bu ad, Ermeni ismi olduğu için, önceleri ürktüm. Çünkü, Rusların gelmekte olduğunu işiten Ermeniler, çok şımarmış, biz Müslümanlara zulmetmeye başlamışlardı. Bu doktor da onlardan biri olabilirdi. Yani, endişemizde haklı idik.

Fakat, zamanla, endişelerimizin haklı olmadığını, Doktor Osip’in gerçekten mesleğinin erbabı ve iyi niyetli bir insan olduğunu öğrenecektik. Her ne ise o hastanede tedavi oldum ve taburcu edildim.

Sonra, aradan yıllar geçti. İmparatorluğumuzun çökmesi üzerine vatanımız dört bir yandan işgal edildi. Bu arada, Fransızlar da Ermeni komitacılarını yedeklerine alarak Antep’e girdiler.

Yıl 1920…Fransız işgali altında gayet rahat çalışan Ermeni Komitacıları, olmadık cinayetler işliyorlar. Yalnız Müslümanlara değil, kendilerine boyun eğmeyen Ermenilere de zulmediyorlardı. Böylece zulme uğrayanlar arasında Dr. Osip de vardı. Çünkü, o, Ermeni Komitacılarının işlediği zulüm ve işkenceleri tasvip etmiyor ve hatta, bir ölçüde karşı çıkıyordu.

Bu durum, uzun süre devam edemiyor. Komitacılar, önce Dr. Osip’i tehdit ediyorlar. Boyun eğmeyince de Halk Mahkemesine çıkarıyorlar. Anlatıldığına göre, Dr. Osip orada şöyle konuşuyor: Benden ne istiyorsunuz? Müslüman ahaliye zulmetmemi mi? Bunu nasıl yaparım? Asırlarca birlikte yaşadığımız, kendilerinden insanlıktan ve iyilikten başka bir şey görmediğimiz insanlara bunu yapmak ayıp olmaz mı? Benden bunu beklemeyiniz. Hem unutmayınız ki, biz Türkiye Ermenileri olarak çok rahatız. Çok zenginiz ve itibarlıyız. Türkler, çobanlık ve çiftçilik yaparken, biz, tüccar, sarraf ve kuyumcuyuz. Onların çocukları, yoldan, mektepten ve hastanelerden mahrumken bizler Avrupalarda tahsil yapıyoruz. Büyük şehirlerde oturuyoruz. Doktor, mühendis, hukukçu ve hatta bakan oluyoruz. Şu anda Hariciye ve Maliye Nazırları bizden değil mi? Daha ne istiyorsunuz? Yabancılara ve emperyalistlere oyuncak olup bu aziz ve necip millete ihanet etmekten gerçekten utanırım. Size tavsiyem, sizin de bu düşman senaryolarında rol almamanızdır.

Evet, Dr. Osip aşağı-yukarı bunları söylüyor. Ve sözünü bitirir bitirmez, Ermeni Komitacılarca kurşuna dizilerek idam ediliyor!” Bu noktada iyice hüzünlenen H.İsmail Zülfikar Efendi sözlerini şöyle tamamlar: “Ben bütün bunları yaşadım. Lütfen siz de yazın.”

Ermenilerin, Türkleri soy kırım yapmakla suçladığı günümüzde bizler de böylesine öneme haiz yaşanmış olayları ulaştırabilecek olduğumuz yerlere ulaştırmaya çalışalım. Herkesin gerçekleri öğrenmesini sağlayalım.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.