Dolar 27,3824
Euro 29,0085
Altın 1.630,05
BİST 8.334,94
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 22°C
Az Bulutlu
İstanbul
22°C
Az Bulutlu
Pts 23°C
Sal 23°C
Çar 23°C
Per 23°C

İKTİDAR’A MI ÜLKEYE Mİ MUHALEFET!?

29 Ekim 2020 19:07
69

Emperyalizmin yüzyıllardır hesap yaptığı, yapmaya devam ettiği, devam edeceği bir coğrafya’nın tam da ortasında, belki kilit noktasında bir Ülke, Türkiye olarak Emperyalizm ile mücadelede topyekün, Millet’in istisnasız tamamı, bir olarak, birlik içerisinde güçlü durarak mücadele etme, tavır alma zorunluluğumuz var.


Avrupa, ABD başta olmak üzere sözde medeni ama özde sicilleri emperyalist ve faşist katliam örnekleri ile dolu olanlar, neredeyse birleşip Ülkemiz üzerine gerek ekonomik, gerek politik, gerek diplomatik ve gerekse de taşeron terör örgütleri vasıtasıyla saldırdığı bir dönemden geçiyoruz. Bu saldırılara direnç gösteren, karşı koymaya çalışan Hükümeti, Ülkeyi yalnızlaştırmak ile suçlamak, bu mücadeleye katkı sağlamak bir yana, saldıranların, emperyalizmin iştahını kabartmakta, maksadı zaten o olan, Milleti bölme, ayrık düşürme hedefine hizmet etmekten öte geçmemektedir.
Hükümet’in gerek iç politik gerekse de dış politik alanda yanlışları, eksikleri yok mudur!? Elbette vardır. Söylenmeyecek midir!? Elbette söylenecek, eleştirilecektir. Ve fakat bir taraftan Emperyalizm ile kıyasıya mücadele sürerken bu eleştiriler, yapıcı, düzeltici, önleyici vasıfta eleştiriler, öneriler olmalıdır. 


Eleştiri yapılırken dahi, her ne pahasına olursa olsun Emperyalizme karşı Millet olarak, muhalefet de dahil Hükümet’in yanında, iç ve dış düşmanlara karşı birlikte hareket edeceğimizin, Hükümet kim olursa olsun, ne kadar muhalif olursak olalım Hükümet’in, Devlet’in, Vatan’ın yanında saf tutacağımızın açık ve net mesajını verir şekilde eleştiriler olması lazım.
Sırf farklı iç yada dış politik tavrı var diye, bizim gibi düşünmüyor davranmıyor diye, seçilmiş hükümeti eleştirmek adına, kötülemek adına Emperyalizme şikayet etmek, Hükümeti devirmek üzere, zor durumda bırakmak üzere emperyallerden medet ummak, yardım istemek, hele de terörist bir eylemi gündem değiştirme hamlesi gibi görmek, göstermeye çalışmak, basbayağı terörist olanlara terörist diyememek, toprağını savunan isyancılar nitelemesi ile masumlaştırmaya çalışmak ne muhalif olmak ne de muhalefet yapmaktır.

http://habervizyon.com/wp-content/uploads/2022/11/emin-omu-balik-ekmek-reklam-scaled.jpg


Bu Ülke hepimizin. İktidarı muhalefeti yok, hepimiz bu gemideyiz. Onun içindir ki tüm muhalifliğimiz, muhalif olduğumuz tüm hususlar baki kalsın, yeri ve zamanı geldikçe dile gelsin, eleştirel tavır yeri ve zamanında gösterilsin, gösterilmeye devam edilsin ama Emperyalizmin ülkeye ve millete saldırılarına karşı birlik, beraberlik görüntüsü vermeye engel hal oluşturmasın. Farklılıklarımız ortak düşmana karşı omuz omuza olmamıza, omuz omuza karşı duruş sergilememize, mücadelede omuz omuza, yanyana durmamıza engel teşkil etmesin.
Demem o ki, İktidar’a muhaliflik, Ülkeye Muhaliflik haline dönüşmesin, böyle algılanacak şekilde tezahür etmesin, farklılıklarımız düşmanların kaşıyacağı, kanatacağı, kullanacağı ayrılıklar, ayrışmalar halinde olmasın, farklılıklarımıza rağmen düşmana karşı ortaklığımız, birliğimiz ön planda olsun, olacağı her kesimce vurgulansın. 
Kalın sağlıcakla.

27.10.2020
Dr.Selçuk YÜCESAN

http://habervizyon.com/wp-content/uploads/2022/11/emin-omu-balik-ekmek-reklam-scaled.jpg
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.