Dolar 21,8635
Euro 23,4259
Altın 1.380,35
BİST 5.388,80
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 23°C
Açık
İstanbul
23°C
Açık
Çar 23°C
Per 23°C
Cum 24°C
Cts 25°C

SAĞLIK ALANINDA CAMİAMIZDAN YETİŞEN ENDER DEĞERLERİMİZDEN BİRİ…

18 Mart 2021 12:26
84

GENEL CERRAHİ PROF. DR. NEŞET KÖKSAL

Ordu camiamızdan yetişen akademik kariyeri ile her daim gurur duyduğumuz, kendi konusunda yurtiçi ve yurtdışı deneyimleri ile üne kavuşarak sağlık alanında kendini kanıtlamış önemli değerlerimiz mevcuttur.

Hiç kuşku yok ki, bu değerlerimizden biri de Prof. Dr. Neşet KÖKSAL’dır. Elbette Neşet hocamı diğer meslektaşlarından ayıran önemli bir özelliği, sivil toplum kuruluşlarımızın içinde yer alarak Ordu insanına verdiği önem ve gösterdiği ihtimam ve ilgidir.

http://habervizyon.com/wp-content/uploads/2022/11/emin-omu-balik-ekmek-reklam-scaled.jpg

Neşet hocam ile 2002 Yılında Ordulular Kültür derneği başkanlığım döneminden başlayan birlikteliğimiz, Kurucu Başkanı olduğum ve 2006 Yılında kurulan ORDEF’in (Ordu Dernekler Federasyonu) ve kurum olarak kurucu üyesi olduğumuz KASTOB Karadeniz Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu ile TSTK Türkiye Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonunda (Kurucu Delege olarak) kurucular kurulu üyeliğinde ve yönetim kurullarımızda yer alma nezaketini göstermesi ile devam etmiştir.

Ayrıca Orduspor’un kurucu başkanı rahmetli İbrahim KÖKSAL ve sonraki dönem başkanlarından Sebahattin KÖKSAL amcalarının anısına tarihi Orduspor’u sahiplenmesi ve İstanbul’da 2013 Yılında Orduspor’a Süper Ligde destek vermek üzere kurduğumuz ORDUSPORLULAR DERNEĞİ ile İSTANBUL ORDUSPOR KULÜBÜ DERNEĞİMİZİN de kurucuları arasında ve yönetimimizde yer alması ile 1967 ruhunu yaşatmak adına verdiği destek ve katkı, her türlü takdirin de ötesinde sahiplenme duygusunun en belirgin örneğidir.

Neşet hocamız, elbette yıllarca görev yaptığı Haydarpaşa Numune Hastanesi 2. Cerrahi Klinik şefliği dönemde ve diğer bulunduğu tüm hastanelerde Genel Cerrah olarak özellikle aidiyet duygusu ile birçok hemşerimize elinden gelen yardımlarını esirgememiş ve birçoğunu sağlığına kavuşturmuştur.

http://habervizyon.com/wp-content/uploads/2022/11/emin-omu-balik-ekmek-reklam-scaled.jpg

Doçent Doktor olarak 2. Cerrahi Klinik Şefliğini yaptığı Haydarpaşa Numune Hastanesinde, Profesör olduktan sonra da kalarak hizmetlerini sürdürme isteği, bizlerin de her türlü girişim ve telkinlerimize karşın, zamanın siyasileri tarafından kabul görmemiş ve nihayetinde Bir süre Kars Üniversitesinde Öğretim görevlisi olarak görev yaptıktan sonra tekrar İstanbul’a dönerek Ümraniye Devlet Hastanesinde Genel Cerrahi Profesörü olarak mesleğine devam etmiştir.

Ancak, hocam, ufku geniş, bilgi ve deneyimini daha rasyonel değerlendirmek adına kendi kariyerinin altındaki bir başhekimle çalışmanın zorluklarını yaşaması sonrası bu hastaneden emekliliğini isteyerek ayrılmış ve akabinde YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ HASTANESİNDE, Meme Kanseri ve Genel Cerrahi Profesörü olarak insan sağlığına hizmette emsalsiz özveri ve fedakârlıkla görevine bugün devam etmektedir.

Kuşkusuz toplum olarak, son yılda yaşadığımız KOVİD-19 illeti sonrası sağlıkçılarımızın kıymetini daha iyi anlamış olduğumuzu görmekteyim. Aslında onlar her daim varlardı ve görünmeyen kahramanlardı. İşte değer ve kıymetleri şimdilerde daha iyi anlaşılmış durumda…..! Bu da onlar adına sevindirici bir durumdur.

Hiçbir kimse aman bana ne dememeli, herkes, her zaman her şeye ihtiyaç duyabilir. Bugün sağlıklı olabilirsin, ama yarını kestirmek zor. İşte benim yaşadığım gibi…..!

2019 Yılı sonuna kadar hiçbir sağlık sorunu olmayan bir kişi olarak neticede 2020 Ocak ayında oğluma böbrek vermek için yaptırdığım testler sonucu olumsuz çıkınca böbrek verememiş ve o üzüntü ile nihayetinde başka arayışlara yönelmek durumunda kalarak çok şükür 28 Temmuz 2020 Tarihinde canlı donör bularak ikinci böbrek naklini yaptırmış olduk.

Onun sağlığına kavuşmasının ardından, 15 Ağustos 2020 tarihinde rahatsızlanmam sonucu yapılan testlerle birden Kemik İliğinde Çıkan Plazmatik Lösemi (MULTİPLY MİYELOM) tanısı ile karşılaştım. Elbette her şey Allahtan gelir……! Hiçbir zaman karamsarlığa kapılmadım. Ölüm de bizler için. Önemli olan ne kadar yaşadığın değil, arkanda bıraktığın iz ve eserler önemlidir. Rahmetli Kamil Sönmez’in de dediği gibi, Nice gençler erken yaşlarda hayatlarını kaybediyorlar. O nedenle derdi veren de, şifasını verecek olan ve vakti geleni alacak olan da O Yüce Yaradandır.

15 Ağustos – 20 Eylül 2020 Tarihleri arasında Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde başlayan sağlık serüvenim, Neticede rahatsızlığımın dayanılmaz boyuta ulaşması nedeniyle Neşet hocamı aradım ve kendisi HEMATOLOJİ Profesörü arkadaşı Prof. Dr. Hasan Atilla ÖZKAN’ın olduğunu söylemesi üzerine Yeditepe Üniversitesi Hastanesine giderek, Koşuyolu Hematoloji servisine 21 Eylül 2020 tarihinde yatış yapmamı sağlamış ve 08 Ekim2019 ‘da hastaneden taburcu olarak ayakta tedaviye devam ederek haftada bir gün (Her Salı) 4 kür kemoterapi (4 aylık süreç) tedavisi aldıktan sonra bilahare kendi kanımdan toplanan kök hücrenin 05 Şubat 2021 tarihinde kemik iliğine nakli için tekrar Hastaneye yatmış ve nihayetinde gerekli işlemlerin ardından 23 Şubat 2021 Tarihinde taburcu olarak hastalığı kontrol altına almanın huzuru ile evime dönmüş bulunuyorum. Elbette bundan sonrası için Prof. Dr. Hasan Atilla ÖZKAN’a ve Prof. Dr. Neşet KÖKSAL hocalarıma ne kadar teşekkür etsem azdır. Hem kendim, hem de insanlık adına verdiği hizmetlerinden ötürü kendilerine minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

İşte bu sebeple Ordu camiamızdan yetişen ender değerlerimizden biri olan Prof. Dr. Neşet KÖKSAL hocamız gibi değerlerimizin kıymetini bilelim ve bilinmeyen yönlerini öğrenelim ve faydalanalım. Şüphesiz Onun en büyük özelliği; Son derece mütevazi ve saygın kişiliği ile insan sağlığına verdiği önem ile mesleğini severek yapması ve hemşerilerine olan bağlılığı ve düşkünlüğüdür.

Neşet hocam, Mesleki ve akademik kariyeri ile kendisini sürekli geliştirmiş ve Genel Cerrahi alanında ve özellikle meme kanseri konusunda da engin deneyim, bilgi ve becerisi ile verdiği hizmetler onu ayrıcalıklı kılmış ve bu nedenle camiamızın haklı gururu olmuştur.

ÇOK TEŞEKKÜRLER KIYMETLİ HOCAM, HER TÜRLÜ TEHLİKE VE KOVİD-19 ORTAMINDA İNSANLIK HİZMETİNDE VERDİĞİNİZ MÜCADELENİZDEN ÖTÜRÜ SİZLERİ KUTLUYOR VE TEBRİK EDİYORUM.

 

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

  1. Kıymet sönmez dedi ki:

    Elinize sağlık çok güzel yazmış ve anlatmışsınız sevgili kardeşim Neşet hocamı .. Sağlıklı uzun ömürler diliyorum NEŞET KÖKSAL hocama .